Kalendarz wydarzeń

Wyjazd do kina

9 luty

Przypominamy, że w najbliższy piątek (9 lutego) o godz. 9:00 przedszkolaki ze wszystkich grup pojadą do kina "Helios" na seans bajki animowanej "Przytul mnie", koszt to 17 zł. Bardzo prosimy o wpłaty do wychowawców grup.

CERTYFIKAT „Zdrowa Piramida dzisiaj nam się przyda”.

31 Styczeń

Akcja- "ZDROWA RODZINA - SZCZĘŚLIWA RODZINA".

 

Z ogromną satysfakcją pragniemy się pochwalić, iż dzięki staraniom i zaangażowaniu całego naszego przedszkola otrzymaliśmy za realizację sce­na­riu­szy przy­go­to­wa­nych w opar­ciu o wie­dzę z za­kre­su ży­wie­nia dzie­ci, CERTYFIKAT za realizację modułu „Zdrowa Piramida dzisiaj nam się...

DZIEŃ BABCI I DZIADZIUSIA

 

Zapraszamy serdecznie kochane babcie i dziadziusów na uroczystości z okazji ich święta w poszczególnych grupach w  dniach:

Grupa I - 23.01.2018 roku (wtorek) - godzina 10.30

Grupa II- 25.01.2018 roku (czwartek) - godzina 13.00

Grupa IV a - 22.01.2018 roku (poniedziałek) - godzina 12.30

Grupa IV b - 23.01.2018 roku (wtorek) - godzina 12.30

Grupa V - 24.01.2018 roku (środa) - godzina 12.30...

Innowacja pedagogiczna " „ Angielski w świecie przedszkolaka- nauka z elemantami metody CLIL”.

Informujemy, iż w naszym przedszkolu od ubiegłego roku szkolnego 2016/2017 realizowany jest program innowacji programowo – metodycznej „ Angielski w świecie przedszkolaka- nauka z elemantami metody CLIL” dla dzieci 5-6-letnich, które będą uczęszczać do naszego przedszkola w latach 2017-2020. Autorami owej innowacji są: mgr Katarzyna Wróbel: nauczyciel zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z terapią pedagogiczną oraz mgr  Ewa Kąsek: nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z...

Relacja z obchodów Dnia Przedszkolaka

20 Wrzesień

Z racji ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka delegacja starszaków wraz z Panią Dyrektor oraz Panią Beatą Przybylską wzięła udział w spotkaniu z Prezydentem Kielc oraz Przewodniczącym Rady Miasta. W sali posiedzeń Rady Miasta przedszkolaki z kieleckich przedszkoli zaprezentowały wykonane przez siebie plakaty przedstawiające atrakcyjne miejsca w okolicy, z nadzieją, że takich miejsc będzie coraz więcej i będą one stale...

Projekt " Zdrowa rodzina - szczęśliwa rodzina"

Akcja XXII Akademii Zdrowego Przedszkolaka

 

Bezpłatna akcja- "ZDROWA RODZINA - SZCZĘŚLIWA RODZINA"

Ak­cja ta jest po­­świę­­co­­na te­­ma­­ty­­ce zdro­­we­­go ży­­wie­­nia i ak­tyw­no­ści fi­zycz­nej. Skła­da się z 6 – czę­ścio­we­go sce­na­riu­sza przy­go­to­wa­ne­go w opar­ciu o naj­now­szą wie­dzę z za­kre­su ży­wie­nia dzie­ci i ba­zu­je na ak­tu­al­nie obo­wią­zu­ją­cej Pi­ra­mi­dzie Ży­wie­nia i Ak­tyw­no­ści Fi­zycz­nej dla dzie­ci i mło­dzie­ży.

Pra­wi­dło­we ży­wie­nie dzie­ci to prio­ry­tet na­...

Tagi: 

Akcja bookcrossing

1 Marzec

UWAGA UWAGA!

Już w najbliższą środę, 1 marca, rusza w przedszkolu PUNKT WYMIANY KSIĄŻEK.

Jeśli uznają Państwo, że w Waszej domowej bibliotece jest jakaś książeczka dziecięca, z której Wasze dziecko już nie korzysta, to prosimy przynieście ją do przedszkola, a w zamian będziecie mogli wziąć do domu inną (wybraną przez Was).

Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji, która, mamy nadzieję...

Zebranie z rodzicami

1 luty

Informujemy, że w najbliższą środę (15 lutego) o godz. 16:00 odbędzie się w przedszkolu spotkanie z rodzicami dzieci z gr. I, II, III i IV. Po wspólnym spotkaniu zapraszamy rodziców na zebrania do poszczególnych grup.

Spotkanie z rodzicami dzieci z gr. V odbędzie się w czwartek 16 lutego.

Wizyta Mikołaja

Przypominamy: już jutro (1 grudnia) w naszym przedszkolu będzie gościł Mikołaj. Po śniadaniu dzieci obejrzą spektakl, a tuż po nim otrzymają paczki mikołajkowe. W trakcie spotkania będziemy wykonywać pamiątkowe zdjęcia (z możliwością ich późniejszego zakupu przez Państwa). Mile widziane czapki lub inne elementy stroju mikołajkowego :)

Dyżur logopedy w przedszkolu

Informujemy, że w najbliższy wtorek, 18 października, w godz. 12:30 - 16:30, pani logopeda Dorota Święcka będzie pełnić w naszym przedszkolu dyżur dla rodziców. Osoby chętne, by porozmawiać na temat wymowy i indywidualnych ćwiczeń z dziećmi, prosimy o zapisywanie się w sekretariacie przedszkola.

BEZPIECZNE WAKACJE!!!

 DROGI PRZEDSZKOLAKU !!! 

Z okazji zbliżających się wakacji

Dyrektor wraz z nauczycielami pragnie podziękować Wam i waszym Rodzicom za kolejny wspaniały rok w naszej placówce.

Rodzicom za współpracę i zaangażowanie na rzecz placówki.

Pragniemy zaapelować o zachowanie zdrowego rozsądku podczas wakacyjnego wypoczynku

i życzyć Wam zdrowych, słonecznych dni, wysokich gór, mokrego morza oraz bezpiecznego powrotu do naszego przedszkola.

Teatrzyk 12.05.2016

UWAGA RODZICE!

Już w najbliższy czwartek (12 maja) odbędzie się w naszym przedszkolu spektakl "Ja też potrafię pomóc" w wykonaniu Teatru "Patigo". Prosimy o wpłaty w wysokości 4 zł do wychowawców grup lub do pań pełniących dyżur w szatni. Dziękujemy.

"Ekologiczne przedszkolaki" w TV

26.04.2016 r. dzieci z gr. II i V uczestniczyły w zajęciach dotyczących ekologii (dbałość o las, segregacja śmieci). "Biedroneczki" i "Motylki" zaprezentowały też piosenki "Duszki leśne" i "Krasnale sprzątają las", a następnie razem ze swoimi wychowawczyniami wyszły do parku, gdzie posprzątały śmieci, segregując je do odpowiednich pojemników. W tych ważnych działaniach towarzyszyła nam ekipa z telewizji internetowej - zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu "Ekologiczne przedszkolaki...

Teatrzyk

Już w najbliższy czwartek (28 kwietnia) przyjadą do nas aktorzy Teatrzyku "Arkadia", aby zaprezentować spektakl dla naszych przedszkolaków. Prosimy Rodziców o wpłaty w wysokości 4 zł do wychowawców grup lub do pań pełniących dyżur w szatni. Dziękujemy.

Akcja Przedszkolaki 2016

Kochani Rodzice!

W miniony wtorek w kieleckiej gazecie "Echo Dnia" ukazał się specjalny dodatek "Przedszkolaki 2016", w którym zaprezentowane są zdjęcia grup przedszkolnych z terenu miasta Kielce. Nasze przedszkole także wzięło udział w tej akcji - zdjęcia można obejrzeć w gazecie oraz na stronie internetowej "Echa Dnia". Ponadto każda grupa zaprezentowała krótki program nawiązujący do hasła przewodniego akcji - "W zdrowym ciele zdrowy duch" (poniżej odnośniki do występów).

...

Akcja "Echa Dnia" - Przedszkolaki 2016

W związku z akcją "Przedszkolaki 2016" organizowaną przez gazetę "Echa Dnia", w najbliższą środę (6.04.2016 r.) planowana jest w naszym przedszkolu wizyta dziennikarza, który nagra krótki występ dzieci w każdej grupie, a także wykona grupowe zdjęcie. Materiały te będą zamieszczone na stronie internetowej "Echa Dnia", zaś zdjęcia - w specjalnym dodatku w papierowej wersji gazety dnia 19.04.2016 r.

Aby dzieci mogły zostać nagrane, potrzebna jest Państwa pisemna zgoda, dlatego bardzo proszę o zdeklarowanie się i podpis na liście dostępnej u pani Magdy (rano w szatni w godz. 6:30 - 8:15...

Teatrzyk oraz pokazy cyrkowe

Drodzy Rodzice!

Dzisiaj (1.04.2016) dzieci obejrzały w przedszkolu przedstawienie pt. "Zaczarowane źródełko" w wykonaniu aktorów Teatru "Skrzat" z Krakowa. Bardzo prosimy o uregulowanie wpłat w wysokości 4 zł od dziecka.

Ponadto w najbliższy wtorek (5.04.2016) odbędą się w naszym przedszkolu pokazy cyrkowe - koszt to również 4 zł.

Wpłat można dokonać w poniedziałek rano i po południu u pań pełniących dyżur w szatni przedszkola. Serdecznie dziękujemy!

REKRUTACJA TRWA

Przypominamy, że trwa rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2016/2017.

Obecnie (od 15.03.2016 do 31.03.2016, godz.15:00) trwa etap składania podań przez rodziców po raz pierwszy zapisujących dziecko do danego przedszkola. UWAGA:  ...

UWAGA RODZICE RUSZA REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych na terenie Miasta Kielce na rok szkolny 2016/2017.

09.03.2016 r. – 15.03.2016 r. do godz. 15:00 – odbywa się potwierdzanie woli przez rodziców dzieci, już uczęszczających do przedszkola, o dalszym korzystaniu z usług tej samej jednostki.

16.03.2016 r. – 31.03.2016 r. do godz. 15:00 – przyjmowanie podań od rodziców po raz pierwszy zapisujących dziecko do danego przedszkola/szkoły. Dane dziecka należy wprowadzić do systemu za pomocą Internetu ...

Zebrania z rodzicami

UWAGA!

W środę 24 lutego o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z gr. III i IV, na którym w obecności pani pedagog z Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych oraz pani dyrektor z SP nr 20 w Kielcach będzie omawiana kwestia dojrzałości szkolnej dzieci.

W pozostałych grupach spotkania, podczas których wychowawczynie podsumują pracę w I semestrze i przedstawią plan działań na II półrocze, ...

Bal karnawałowy

Drodzy Rodzice! Bal karnawałowy dla dzieci z naszego przedszkola odbędzie się dnia 9 lutego 2016 roku (we wtorek). Tego dnia dzieci przychodzą rano do przedszkola, gdzie od godz. 8:00 będą wykonywane zdjęcia, zaś o godz.10:00 wraz z nauczycielkami przejdą na zabawę do Ośrodka Kultury "Białogon" (tzw. Harcówki). Zachęcamy, by dzieci były przebrane w stroje karnawałowe. Niech ten dzień będzie dla nich wyjątkowo radosny....

Akcja charytatywna "Pomagamy chorym dzieciom"

Zapraszamy gorąco wszystkich Państwa do wzięcia udziału w akcji charytatywnej, której organizatorem jest nasze przedszkole.

W dzisiejszych czasach wiele osób potrzebuje pomocy, zarówno dorośli jak i dzieci. Słyszymy o różnych zbiórkach na rzecz chorych dzieci. Oglądamy poruszające reportaże. Dzieci również obserwują i gromadzą własne doświadczenia.

My, czyli rodzice i wychowawcy powinniśmy uczyć nasze pociechy co...

Spotkania świąteczne

Grudzień to szczególny, świąteczny czas. W grupie II już odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe (zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć), zaś w pozostałych grupach spotkania świąteczne odbędą się w następujących terminach:

gr. I - 16 grudnia 2015 r. (środa) o godz. 10:00

gr. III - 17 grudnia 2015 r. (czwartek) o godz. 13:30...

Witamy

Serdercznie witamy na stronie internetowej Przedszkola Samorządowego nr 23 w Kielcach i zachęcamy do zaznajomienia się z jej zawartością. Już niebawem w zakładce "Aktualności" będzie można znaleźć najważniejsze informacje związane z aktualnymi wydarzeniami w naszym przedszkolu. Zapraszamy do ponownego odwiedzenia naszej strony.