2018-06-15 Wycieczka gr. II, IV i V do Lisowa

15.06.2018r. dzieci grup II,IV oraz V wraz z paniami pojechały autokarem na wycieczkę do Lisowa. Na miejscu czekały panie z Ligi Ochrony Przyrody.

Na dobry początek i rozruszanie przedszkolaki wzięły udział w warsztacie muzyczno-artystycznym po przewodnictwem pana Mateusz z Agencji MAT-ART.Wraz z prowadzącym dzieci chętnie tańczyły, rywalizowały w różnych zabawach oraz odpowiadały na pytania w Quizie Przyrodniczym.
Następnie wszyscy przeszli w miejsce gdzie przygotowane były materiały przyrodnicze z których dzieci utworzyły piękne prace- Laurki dla Taty z okazji zbliżającego się Dnia Ojca.
Wszystkim dzieciom spodobała się następna propozycja pań z LOP.Pod ich kierunkiem dzieci wykonały "Pajączki" przy użyciu styropianowych kuleczek , drucików kreatywnych oraz kolorowych szpilek.
W nagrodę otrzymały "Medale Przyjaciela Przyrody" , które ozdobiły w dowolny sposób.
Po takim trudzie wszyscy z zadowoleniem zajadali przygotowane bułki serowe popijając soczek.
Teraz całą grupą wraz z panią przewodnik wyruszyliśmy na zwiedzanie ZOO. Pani Basia ciekawie opowiadała o zwierzętach pochodzących z różnych regionów świata, zapoznała ze zwyczajami, charakterystycznymi cechami budowy, tropami zwierząt i ptaków.
Na zakończenie dzieci bawiły się na ogromnym placu zabaw wybierając atrakcyjne dla nich aktywności.
Wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń wrócili do przedszkola.