2018-10-22 Zabawy badawcze w gr. II

Dzień 22.10.2018 r. poświęcony był w grupie II na zabawy badawcze, ponieważ zabawy te wywierają korzystny wpływ na różne sfery rozwoju dzieci, a w szczególności aktywności twórczej. Każda taka zabawa wyzwala w naszych wychowankach pozytywne emocje i radości, a przy okazji uczy wyciągania wniosków, szukania zależności, określania przyczyny i skutku, rozwija koncentrację uwagi  i spostrzegawczość.

Tym razem dzieci uczestniczyły w zabawie "Obrazy na mleku" - słomką umoczoną w płynie do mycia naczyń dotykały mleka zabarwionego farbami, tworząc i obserwując zmieniające się barwne wzory, a także nazywały kolory powstałe na mleku.

Podczas zabaw badawczych z wodą, mchem i piaskiem dzieci obserwowały wodę w butelce , zastanawiały się jaki ma kolor i zapach, potrząsały butelką, tworząc kropelki i bąbelki, obserwowały wodę nieruchomą i poruszaną. Poznaały rolę wody w życiu człowieka, odpowiadały na pytania: czy deszcz to też woda? czy deszcz jest potrzebny? Na koniec zajęć wykonały ćwiczenia oddechowe "Burza w szklance wody" z użyciem słomek i wody mineralnej.