2019-02-05 Dzień Bezpiecznego Internetu w gr. IV

5 lutego 2019 r.. dzieci z grup: „Pszczołki” i „Tygryski Urwiski” brały udział w zajęciach edukacyjnych „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami, które związane są z komputerem i Internetem. Swoimi treściami nawiązują do realizowanego programu BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK.

Na początku dzieci poznały urządzenia, dzięki którym możemy połączyć się z Internetem. Ułożyły z rozsypanki literowej napis - INTERNET. Następnie dzięki włóczkowej sieci próbowały zrozumieć czym jest sam Internet, czyli tzw. SIEĆ.

Obejrzane bajki z serii „Owce w sieci” – „Papla” i „Tajemniczy przyjaciel” stały się początkiem do rozmowy na temat czyhających w sieci niebezpieczeństw. Krótki filmik z serii „Sieciaki.pl” stanowił podsumowanie złotych zasad bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia, interesowała je ich tematyka. Swoje przeżycia z zajęć odzwierciedliły w formie plastycznej. Na znak uczestnictwa w zajęciach wszystkie dzieci dostały znaczki Uczestnika Dnia Bezpiecznego Internetu.