2019-04-24 Dzieci z gr. IV poznają zawody swoich rodziców

24.04.2019 r. grupę IV odwiedził tatuś Kubusia – pan Artur, który jest zawodowym żołnierzem. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane tym spotkaniem i kiedy do sali wkroczył w mundurze żołnierz dzieci były zafascynowane. Pan Artur przybył na spotkanie z wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Każdy przedszkolak miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, kamizelka kuloodporna i co żołnierz robi na poligonie, dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę.
Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Wszystkim podobały się kolorowanki z samolotami, wozami wojskowymi i wojskiem, które przyniósł dzieciom nasz wyjątkowy gość.

Przedszkolaki wraz z wychowawcami ogromnie dziękują panu Arturowi za przybycie do przedszkola, za czas poświęcony dzieciom i pokazanie jak niezwykłym zawodem jest zawód żołnierza.