2019-05-10 "Muzyczne podróże" - zajęcia otwarte ze studentami UJK

W wyniku nawiązanej współpracy w piątek 10.05. 2019 r. w naszym przedszkolu gościły studentki III roku EWIP z językiem angielskim Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego wraz z wykładowcą uczelni panią dr Katarzyną Rogozińską. W obecności pani dyrektor Teresy Suchorowskiej -Wieczorek zostały przeprowadzone zajęcia otwarte” pt.„Muzyczne podróże” dla dzieci sześcioletnich z grupy III.

Celem spotkania było dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, dlatego pani Dorota Pacek-Styś prowadząca zajęcia zaprosiła gości do aktywnego w nich udziału.

Zajęcia rozpoczęły się „rytmiczną rozgrzewką” podczas której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności-realizowały ruchem wartości rytmiczne: ćwiećnuty, półnuty i ósemki. Powtarzały zagrane na pianinie schematy rytmiczne, taktowały w metrum 4/4.

Następnie pani Dorotka zaprosiła wszystkich w „Muzyczną podróż”. Dzieci z łatwością rozpoznały muzykę z Hiszpanii oraz atrybuty, które kojarzą się z tym krajem. Wszystkim spodobała się zabawa w hiszpańskich rytmach „Widzę coś” w której dzieci wykazały się umiejętnością śpiewnych odpowiedzi przy użyciu słownych przeciwieństw.

Uczestnicy zajęć świetnie poradzili sobie w opanowaniu tańca arabskiego „Magogs”, który wspólnie zatańczyli z użyciem rekwizytu jakim były kolorowe chustki.

Ostatnim celem podróży były Włochy, wszyscy wspaniale bawili się grając w orkiestrze na instrumentach perkusyjnych utwór pt. Festa a cefalu.

Podsumowaniem zajęć był quiz obrazkowy, podczas którego dzieci utrwaliły i wzbogaciły swoją wiedzę o ciekawostki związane z krajami, które dziś odwiedziły. Były to bardzo udane zajęcia angażujące ich uczestników do różnorodnych aktywności , obfitujące w zabawę i naukę, przyniosły dzieciom wiele radości.