2019-05-24 Wycieczka gr. IV do Straży Pożarnej

W dniu 24.05.2019 r. dzieci z grupy Tygryski-Urwiski wybrały się z wizytą do straży pożarnej. Wszyscy wiedzą, że każdy mały chłopiec marzy o tym, by zostać strażakiem, dlatego ta wizyta sprawiła dzieciom wiele emocji i radości.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiania wozów strażackich i wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Przedszkolaki z wielką radością przymierzały ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Podczas pobytu w jednostce dzieci były świadkami szybkiego wyjazdu jednego z wozów na akcję. Dzieci podziwiały sprawne przygotowanie do wyjścia, wszystkim podobał się ześlizg strażaków na rurze.

Przedszkolaki miały też okazję zobaczyć miejsca w których panowie strażacy trenują wzmacniając swoją sprawność i kondycję, która jest niezbędna w wykonywanym zawodzie.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać. Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem wozu strażackiego i pamiątkowym zdjęciem.

Zaciekawione dzieci z pewnością dobrze zapamiętały numery alarmowe 112 oraz 998.

Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.