Grupa III - Jeżyki

Godziny pracy oddziału: 8:00 - 14:00

Wychowawczynią grupy jest mgr Katarzyna Wróbel.

Ponadto w tej grupie odbywa się katecheza prowadzona przez ks. Adama Koćwina oraz zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez mgr Ewę Kąsek.

 

Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy,

jesteśmy sobie grupą Jeży !!!

Jeżyki nigdy nie mają dość

śpiewów, tańca, rysowania,

zabaw, harców, malowania.

Wiemy jak trzeba się zachować,

kiedy prosić, czy dziękować.

Na obiadek wszystko zjadamy :),

bo zostawiać nie wypada.

Bardzo ostre kolce mamy,

więc w życiu sobie radę damy…

My, „Jeżyki”, ze względu na to, że w tym roku jesteśmy średniakami, w pierwszych dniach przedszkola zamiast płakać, cieszyliśmy się i z uśmiechem na twarzach przekraczaliśmy próg przedszkola. Działalność edukacyjno-wychowawczą grupa 5-6-latków opiera na Podstawie programowej wychowania przedszkolnego MEN, programie edukacji przedszkolnej „Nasze Przedszkole” wyd. MAC Edukacja autorstwa Małgorzaty Kwaśniewskiej i Wiesławy Żaby-Żabińskiej. Nasze dzieci pracują z wykorzystaniem kart pracy „Mały Elementarz”.

Nasza grupa - przedszkolaki z naszej "paki" - to wesołe "rozrabiaki" :) Wśród nas są duzi i mali. Łączy nas uwielbienie do zabawy, nowych przygód i aktywności. Do grupy „Jeżyków” uczęszczają dzieci, które bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane zarówno w sali przedszkolnej, jak i na placu zabaw na świeżym powietrzu. Wspólnie chętnie uczymy się zasad zgodnego współżycia w grupie rówieśniczej. Staramy się być samodzielni i koleżeńscy. Z chęcią uczymy się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Liczymy i uczymy się literek. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z naszych twarz. Edukację łączymy z zabawą, przez co zdobywamy nowe wiadomości i umiejętności. Poznajemy świat - poszukujemy, analizujemy oraz samodzielnie lub z pomocą nauczyciela dochodzimy do rozwiązania różnych problemów, których codziennie odkrywamy dużo. Aktywnie włączamy się w przeróżne akcje, konkursy na terenie Kielc, a także uczestniczymy w takich programach ogólnopolskich jak: Kubusiowi Przyjaciele Natury, Akademia Aquafresh i Akademia Play-Doh. Uczestniczymy w akcjach grupowych, jak np.: dzień marchewki, czerwonego jabłka, dzień kredki, warsztaty kulinarne „ KUCHCIKOWO” czyli „Wiem, co jem i aktywnie spędzam dzień”, zajęciach z języka angielskiego oraz zajęciach z religii.