Grupa III - Sowy

Godziny pracy oddziału: 8:00 - 14:00

Wychowawczynią grupy jest mgr Katarzyna Bogucka-Pięta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Sowy - mądre głowy" to grupa energicznych, ciekawych świata 6-latków, którzy po wakacyjnej przerwie stali się najstarszymi przedszkolakami. Bardzo dobrze znają przedszkole i zasady tu panujące, z wielką pasją wypełniają obowiązki dyżurnych (są m.in. mistrzami pierwszej pary, strażnikami czystych stolików, porządku w łazience czy dyżurnymi do zadań specjalnych). Chętnie uczą się trudnych wierszyków i dłuższych piosenek, rozwiązują łamigłówki, coraz lepiej radzą sobie też z wykonywaniem prac plastycznych i zadań w kartach pracy. Uwielbiają zabawy ruchowe w sali oraz na świeżym powietrzu, chętnie korzystają z przyrządów i przyborów gimnastycznych. Niebawem będą uczestniczyć w programie promującym aktywność fizyczną "Kids and Sport" - już teraz szykują w sali zajęć swój kolorowy kącik sportowy ;)

W wolnym czasie starszaki bardzo lubią zabawy konstrukcyjne - w naszej sali królują klocki "mini wafle", Funny blocks, a także puzzle i różnego typu pomoce rozwijające sprawność manualną. Stworzyliśmy także kącik Lego, który dzieci ubogacają przynoszonymi z domu figurkami i budowlami.

Wspólnie ze swoją wychowawczynią przedszkolaki starają się, by w naszej grupie nikomu się nie nudziło, i aby wszyscy czuli się akceptowani i lubiani :)

 

Grafika pochodzi ze strony Przedszkolankowo.pl