Grupa V - Pszczółki

Godziny pracy oddziału: 8:00 - 15:00

Wychowawczynią grupy jest mgr Irena Guzik, w grupie pracują także: pani dyrektor mgr Teresa Suchorowska-Wieczorek oraz mgr Dorota Pacek-Styś. Ponadto w tej grupie odbywa się katecheza prowadzona przez ks. Marcina Polaka oraz zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez mgr Ewę Kąsek.

"Pszczółki" to radosne i pełne energii 5-6-latki: 6 dziewczynek i 14 chłopców.

Każdego dnia uczymy się czegoś nowego. Chętnie poznajemy litery i cyfry, słuchamy wierszy, opowiadań, bajek. Dużo radości sprawiają nam zajęcia plastyczne, umuzykalniające, ruchowe oraz zabawy dramowe, matematyczne i badawcze.

Jesteśmy aktywnymi ekologami. Podczas spacerów, wycieczek do parku i po najbliższej okolicy obserwujemy środowisko naturalne. W ramach zajęć kółka badawczego "Przedszkolak badaczem i odkrywcą" przeprowadzamy doświadczenia i eksperymenty. Wykorzystując lupy, latarki, magnesy badamy różne zjawiska (zjawisko powstawania tęczy, badanie siły wiatru) i właściwości m.in. bursztynu, magnesu.

Chętnie bierzemy udział we wszystkich imprezach i uroczystościach przedszkolnych, podczas których możemy wykazać się swoimi umiejętnościami aktorskimi. Uczestniczymy również w konkursach i akcjach na terenie Kielc oraz w programach ogólnopolskich ("Mamo, tato, wolę wodę", "Akademia Aquafresh").

Jesteśmy dla siebie mili i życzliwi, przestrzegamy zasad zawartych w "Kodeksie Przedszkolaka".

 

Złote myśli "Pszczółek":

- Gdy rękę podnosisz, o zabranie głosu prosisz.

- Jeśli powiedzieć chcesz coś ważnego, podnieś do góry rękę, koleżanko i kolego.

- Na górze pszczółki, na dole tulipany, słuchaj uważnie innych, a sam będziesz wysłuchany.