Realizacja programu ogólnopolskiego "Akademia Aquafresh"

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą po raz kolejny w kolenej edycji Programu „Akademia Aquafresh”, którego nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Znalezione obrazy dla zapytania akademia aquafresh postaciePrzedszkolaki pod kierunkiem nauczycieli w swoich grupach poznają  już mieszkańców Pastusiowej Krainy czyli:  Milky, Lilly i Billego oraz Szczotkusia, którzy pomagają Zębusiowi w walce z Robaczkiem Próchniaczkiem. Dzieci wiedzą, że zęby należy myć przynajmniej dwa razy w ciągu dnia, a zamiast słodyczy warto zjeść dużo owoców i warzyw. Na realizowanych zajęciach przedszkolaki poznają nową przygodę Pastusiowych Bohaterów, rozmawiają na ich  temat, uczestniczą w różnych zabawach ruchowych i wykonują różnego rodzaju prace plastyczne.

Poznają także wesołe rymowanki, a oto jedna z nich:

Szuru – buru szczotka, pasta

Szuru- buru sprawa jasna.

Szuru- buru raz po raz

Zaraz czyste ząbki masz.

Wszystkie dzieci chętnie uczestniczą w tych zajęciach, a tym samym zdobywają wiedzę na temat właściwego postepowania, aby mieć zdrowe i piękne ząbki.

Zachęcamy również Rodziców do odwiedzenia strony internetowej programu, można tam znaleźć piosenki, zabawy, ciekawe filmy dla dzieci przybliżające im profilaktykę dbania o higienę jamy ustnej: www.akademia-aquafresh.pl